Jakie usługi oferuje firma aktuarialna?

Oferta firm aktuarialnych obejmuje w głównej mierze opracowywanie modeli inwestycyjnych wykorzystywanych w sytuacji zaplanowanej restrukturyzacji firmy, niemniej jednak są to także usługi powiązane z wyceną między innymi firmy spółek, niemniej jednak również wartości niematerialnych czy również prawnych. Powinniśmy pamiętać o tym, żeby wycena aktuarialna powinna być wykonywana wyłącznie przez doświadczonych fachowców, a zatem licencjonowanych aktuariuszy z wieloletnią praktyką.
Co warto wiedzieć na temat profesjonalnej wyceny aktuarialnej?
Przede wszystkim trzeba zaznaczyć, że taka wycena może dotyczyć całych firm, ale także ich zintegrowanych części czy również spółek.

Warto tutaj podkreślić, żeby wycena firmy dotyczy między innymi sytuacji, jeśli przedsiębiorstwo tyczy się proces upadłościowy czy też likwidacyjny a także modernizacyjny. A przy tym przedsiębiorcy chętnie korzystają z usług akt aktuariuszy w zakresie wyceny przedsiębiorstwa jeżeli już myślą o przeprowadzeniu transakcji związanej z kupnem czy również sprzedażą. Warto dodać także o tym, że taka wycena jest na prawdę bardzo często zlecona w sytuacji wydzielenia zintegrowanej części przedsiębiorstwa. Warto tutaj zaznaczyć, że klienci biura aktuarialnego mogą liczyć też na usługi dodatkowe, które obejmują między innymi wycenę wartości niematerialnych a także prawnych. Dotyczy to usług takich jak wycena znaku towarowego, ale też marki patentów czy również relacji z klientami. Co więcej, takie firmy zajmują się także wyceną rezerw wykorzystanych między innymi na świadczenia pracownicze takie jak emerytury renty czy świadczenia medyczne.

Sprawdź: wycena aktuarialna.

Leave a comment