faktoring dla firm – zalety

Coraz większa liczba przedsiębiorstw reprezentujących różnorodne branże korzysta z rozwiązania takiego jak faktoring. Jest to usługa finansowa, która polega na wykupie faktury od przedsiębiorcy przez faktora, czyli firmę faktoringową. Warto mieć na uwadze o tym że jest to rozwiązanie dające wiele korzyści, a głównie minimalizujące ryzyko utraty płynności finansowej przez firmę, która wystawia faktury dla kontrahentów z długimi terminami płatności, które mogą sięgać dosłownie 3 miesięcy.

Usługa faktoringowa – na co powinniśmy zwrócić uwagę?
Na początku trzeba zaznaczyć, że z usługi faktoringowej chętnie korzystają firmy reprezentujące różne branże. Co za tym idzie, są to między innymi firmy budowlane transportowe, ale też handlowe usługowe, a wręcz kluby sportowe. Powinno się pamiętać o tym, że faktoring to rozwiązanie, które umożliwia na stały dopływ pieniędzy, które firmy przeznaczają na bieżącą działalność związaną na przykład z zakupem niezbędnych surowców czy także materiałów potrzebnych do produkcji. Powinno się pamiętać o tym, że jeśli nawiążemy współpracę z doświadczoną firmą faktoringową to środki finansowe za wystawione faktury z odroczonym terminem płatności pojawią się na naszym koncie w tym samym momencie po wpłynięciu takiej faktury do systemu. Co za tym idzie, nie będziemy musieli czekać kilku miesięcy aż kontrahent spłaci fakturę. Trzeba wspomnieć także o tym, że jest to sposób na zabezpieczenie się przed niewypłacalnością kontrahenta czy także partnera biznesowego. Nie powinno zatem być zaskoczeniem, że tak sporo firm korzysta z takiej usługi finansowej.

Sprawdź również informacje na stronie: https://efaktor.com.pl/o-nas/faktoring-co-to-jest-na-czym-polega-ile-kosztuje-i-dla-kogo-efaktor/

Leave a comment