Do kogo skierowane są usługi biura aktuarialnego?

Usługi związane z wyceną aktuarialną czy także finansową zalecane są w wielu przypadkach, które dotyczą prowadzenia działalności zarówno przedsiębiorstwa jak też spółki. Warto tutaj podkreślić, że wycena aktuarialna wykonywana jest przez profesjonalne biura aktuarialne, które zatrudniają doświadczonych oraz licencjonowanych aktuariuszy posiadających specjalistyczną edukację z zakresu finansów czy również ekonomii.
Wyceny wykonywane przez aktuariuszy – na co zwrócić uwagę?
Na początku należy podkreślić, że biuro aktuarialne oferuje swoim klientom usługi dostosowane do ich potrzeb, w dodatku wykonywane w możliwie najkrótszym terminie.

Przykładowo w przypadku zlecenia wyceny rezerw przeznaczonych na świadczenia pracownicze ogół usługi może być stworzona drogą elektroniczną, co oczywiście niweluje koszty jak też czas niezbędny na wykonanie zadania. Pamiętajmy też o tym, że procedura wyceny została tak skonstruowana, by była przyjazna dla klienta, jak też przebiegała w sposób sprawny. Warto pamiętać o tym, że firma aktuarialna oferuje wszechstronne usługi skierowane do różnych klientów, a zatem są to nie tylko firmy, ale również spółki instytucje czy także wyceny realizowane na potrzeby postępowań sądowych związanych między innymi z wyceną majątku. Warto pamiętać także o tym, że wyceniane są w głównej mierze wartości niematerialne czy również prawne. Dodatkowo takie biura zajmują się również wyceną rezerw, które powinny być przeznaczone w firmie na wykonanie napraw gwarancyjnych. Możemy też liczyć na usługi związane z opracowywaniem modeli inwestycyjnych.

Zobacz również: wycena aktuarialna.

Leave a comment