Aktuariusze – wycena przedsiębiorstwa

Jeśli pragniemy oszacować naszą firmę, ponieważ planujemy fuzję, to zdecydowanie warto skontaktować się z biurem aktuarialnym, które oferuje usługi tj. wycena przedsiębiorstwa. Trzeba pamiętać o tym, że są to usługi świadczone w sposób fachowy, kompleksowy, prócz tego dostosowane do różnorakich odbiorców i klientów, a zatem nie tylko i wyłącznie firm, ale też spółek instytucji czy też sądów i prokuratur.
Usługi aktuariuszy – na co musimy zwrócić uwagę?
Na początku powinno się podkreślić, że biuro aktuarialne świadczy usługi, które oparte są na wiedzy z zakresu ekonomii oraz finansów.

W dodatku, są to nie tylko i wyłącznie usługi dotyczące wykonywania wycen, ale również opracowywania modeli finansowych, czy także wykonywania analiz oraz ocen projektów na przykład modernizacyjnych czy też restrukturyzacyjnych i inwestycyjnych. Warto być świadomym o tym, że wycena spółki czy także przedsiębiorstwa jest potrzebna między innymi w sytuacji procesu upadłościowego likwidacyjnego wprowadzenia optymalizacji podatkowej czy również toczącego się procesu cywilnoprawnego. Warto pamiętać także o tym, że takie firmy zajmują się również wyceną wartości niematerialnych np takich jakby wycena marki. Możemy też zamówić usługę polegającą na wycenie rezerw firmowych, które powinny być przeznaczone dla pracowników, a zatem na różne formy gratyfikacji, świadczenia takie jak świadczenia medyczne ekwiwalenty węglowe czy również przejazdowe. Dlatego też w sytuacji na przykład wprowadzenia optymalizacji podatkowej do własnego przedsiębiorstwa warto skontaktować się z doświadczonymi aktuariuszami.

Zobacz także: biuro aktuarialne.

Leave a comment