Analizowanie mocy urządzeń

 

Wraz z pojawieniem się na świecie silników spalinowych, przyszło nam stawić czoła z dylematem spalin, jakie emitowane są przez stale do atmosfery. Na nieszczęście dzisiejsze powietrze nie jest już tym samym powietrzem, jakim ludzie oddychali jakieś 100 lat temu. Obecnie jest w nim znacznie więcej trujących związków, które niekorzystanie wpływają na nasze zdrowie, a także bardzo źle odbijają się na powłoce ozonowej. Analizatory spalin w elektrowniach i dużych zakładach przez nieustannie badają, co emitujemy do atmosfery, a wyniki tych badań nie są zbyt optymistyczne.

Na świecie przez cały czas przybywa samochodów, dziś ilość aut przypadająca na statystyczną rodzinę jest dwa razy wyższa niż jeszcze 15 lat temu. W naszym kraju przykładowo małą uwagę przywiązuje się do transportu rowerowego, ludzie są wygodni i pragną jeździć rowerami. Mierniki wielofunkcyjne są jednakże w stanie sprawdzić, jaką ilość energii pochłaniają takie maszyny i ile spalin wytwarzają. Ludzie dziwią się, że na ziemi następują zmiany klimatyczne. Niestety jest to wyłącznie i jedynie nasza wina. Zmiany te są rezultatem oddziaływania, które stwarza, że przez cały czas mamy mniej tlenu, a zatemej spalin w powietrzu. Ruchy cyrkulacyjne i wiatry na ziemi przenoszą te spaliny w dokładnie określone miejsca i następuje wielki, globalny problem. Dziś analizatory sieci są w stanie zmierzyć wszystko to, co realizujemy planecie i okazuje się, że jeżeli nie zmienimy kierunku naszych działań, to przez spaliny możemy sami siebie pogrążyć i niestety nie będzie to nic dobrego.

Zobacz więcej: regulatory temperatury.

1 Comment on Analizowanie mocy urządzeń

  1. Szczerze świetny tekst, niezmiernie mi się przydał, bo akurat szukałem odpowiedzi na takie pytania. Będę zaglądał częściej.

Leave a comment