Rośliny ozdobne, które sprawdzają się w ogrodach

W każdym ogrodzie muszą wyszukać się rośliny ozdobne. Wspaniale zaaranżowany ogród to miejsce spotkań z dobrymi przyjaciółmi a także familią, ale też miejsce, w którym odpoczywamy po trudnym dniu w pracy a także zbieramy siły na kolejny dzień. Warto więc dołożyć wszelkich starań, aby było to miejsce, w którym będziemy otoczeni przez piękne rośliny.

Na szczęście na rynku dostępnych jest wiele gatunków roślin ozdobnych, które nie tylko i wyłącznie cudownie wyglądają, ale także uzupełniają dokładnie określone style aranżacji ogrodów. Taką rośliną, która powinna znaleźć się w każdym ogrodzie, jest trawa ozdobna. W tej roli świetnie sprawdza się Kostrzewa Sina o niebiesko-zielonych liściach tworzących interesujące kępy w rabatach.
Hortensja, roślina która powinna odnaleźć się w każdym ogrodzie
Hortensje ogrodowe uznawane są za jedne z najpiękniejszych roślin ozdobnych. Charakteryzują się cudownymi kwiatami. Dodatkowo, są to rośliny łatwe w uprawie, więc dosłownie osoby niedoświadczone w uprawie roślin poradzą sobie z jej pielęgnacją. Hortensja Hot Red to odmiana o czerwonych kwiatach, które bardzo długo utrzymują się na pędzie. Niewielkie rozmiary pozwalają uprawiać ją też na balkonach w donicach. Powinno się pamiętać, że hortensje lubią glebę o odczynie kwaśnym, dzięki czemu są zabezpieczone przed różnymi chorobami, ponieważ w takich właśnie glebach przyswajają najwięcej składników odżywczych i mikroelementów. Pobudzająca ciekawość gatunkiem jest Hortensja pnąca, która przy adekwatnej pielęgnacji osiąga nawet kilkanaście metrów wysokości. Co bardzo ważne, dobrze znosi brak słońca.

Sprawdź również informacje na stronie: Hortensja Red Baron.

Leave a comment