Jakie rośliny ozdobne uprawiać w ogrodzie?

Pięknie urządzone ogrody przyciągają uwagę i stanowią idealne miejsce odpoczynku. By ogród jak najpełniej realizował własne funkcje, warto wybrać do niego rośliny ozdobne, które sprawdzą się w określonych warunków. Trzeba bowiem pamiętać, że nie wszystkie rośliny rówkiepsko radzą sobie w konkretnych ustaleniach.

Dlatego decydując się na krzewy i kwiaty, w każdym momencie sprawdzajmy jakie stanowiska preferują i jakiej pielęgnacji wymagają. Dla amatorów ogrodnictwa na początku wskazane są gatunki proste w uprawie, które nie wymagają dużo sugestie i świetnie radzą sobie na różnych glebach, na przykład Kocimiętka.
Przykłady roślin ozdobnych do ogrodu
Jedną z najczęściej wybieranych roślin ogrodowych jest hortensja. Występuje w wielu odmianach, jednak szczególnie widowiskowa jest Hortensja Vanille fraise, której śliczne bardzo duże kwiaty są doceniane przez znawców na całym świecie. Jest to roślina o imponujących wymiarach, która z powodzeniem jest wykorzystywana do żywopłotów, gdyż osiąga niemal dwa metru wzrostu i gęsto kwitnie. Kwiaty na start są białe, ale wraz z upływem czasu zmieniają zabarwienie na różowe, aż jesienią mają barwę czerwoną. Może być sadzona pojedynczo lub w grupie, przykładowo wzdłuż alejek. Krzewem, który też wyróżnia się cudownymi kwiatami, jest Budleja trójkolorowa, która nazywana jest motylim krzewem, gdyż przyciąga motyle. W przypadku tej rośliny powinno się natomiast wybrać odpowiednie miejsce do nasadzenia, gdyż źle znosi silny wiatr. Z tego względu najlepiej wybrać stanowisko zaciszne, osłonięte od wiatru.
Polecam: Hortensja Vanille fraise.

Leave a comment