Regał i podest

Właściwie każdy magazyn czy sklep musi być stosownie wyposażony. Jedynie wtedy jest on w stanie spełniać swoje zadanie. W takich miejscach w bardzo wielu przypadkach umieszcza się regały półkowe, bo na nich z powodzeniem można układać wszelkiego rodzaju produkty.

Taki regał zawsze ma określoną nośność i dzięki temu przechowuje się na nim produkty lżejsze i cięższe. W współzależności od tego, na co przeznaczony jest magazyn, czy jaki asortyment ma sklep, ich wyposażenie może być zróżnicowane. Jest przykładowo wiele takich magazynów, gdzie wykorzystuje się regały paletowe. Na takich umieszcza się produkty o większych gabarytach. Takie regały mają bardzo zwykłą konstrukcję i wiele się może na nich zmieści. Niekiedy jest też tak, że na magazynach nie ma żadnych regałów, bo przechowuje się w nich jedynie produkty na paletach. Tak jest na przykład w sytuacji hurtowni jaj, gdzie jaja w odpowiednich opakowaniach umieszcza się na paletach i tyle. Nie układa asie ich już na żadnych półkach, bo nie ma takiej konieczności. W magazynach i sklepach wykorzystuje się także podesty przemysłowe. Ich użycie i funkcji nie trudno się domyślić. To specjalne konstrukcje, które umożliwiaj zdejmowanie towarów z wyższych półek. Takie podesty mogą również być solidnymi konstrukcjami, które wykorzystuje się po to, aby zagospodarować większą część wolnej przestrzeni w magazynie. Podesty zrealizowane są tak solidnie, ażeby używanie z nich było jak najbezpieczniejsze. Dlatego korzysta się z nich chętnie. Produkcją takich podestów zajmuje się wiele firm.
Więcej: antresole przemysłowe.

1 Comment on Regał i podest

  1. Naprawdę świetny artykuł, bardzo mi się przydał, bo akurat szukałem odpowiedzi na takie pytania. Będę odwiedzał stronę częściej.

Leave a comment