Kiedy natrafiamy na trudne plamy

 

Tradycyjne pranie nie do końca usuwa wszystkie zanieczyszczenia, jakie powstają w materiałach. Choćby można mieć w domu najlepszy proszek, to jednak są rzeczy, które wymagają innych środków, np. dywany.
Dywan to rzecz znajdująca się w każdym domu, więc najwięcej pralni zajmujących się tym aspektem znajduje w stolicy – wystarczy zresztą wpisać do wyszukiwarki frazę „pranie dywanów Warszawa”, by odkryć liczącą kilkadziesiąt tysięcy wyników listę. Czyszczenie dywanów odbywa się za radą fachowego sprzętu, przykładowo. elektroszczotki, szorowarki tarczowej, a następnie płukane w specjalnych środkach chemicznych. Zapewnia to likwidację wszystkich pasożytów i innych drobnoustrojów, jakie mogą znajdować się w tkaninie. Częściej czyszczenie dywanów wymaga przywiezienia danego do firmy, w bardzo niewielu przypadkach odbywa się to wprost w domu klienta.
A co z ubraniami? Tu specjalistyczne czyszczenie jest też popularne, co można sprawdzić poprzez wpisanie do wyszukiwarki słowa kluczowe „pralnia chemiczna Warszawa”. Taka firma para się dokładnym czyszczeniem ubrań. Pranie tego rodzaju różni się od codziennego zastosowaniem specjalnych, niedostępnych w sklepach środków chemicznych, które poprzedza specjalistyczne usuwanie plam. Na końcu wykonywane jest prasowanie garderoby żelazkiem parowym, co zapewnia idealne ułożenie faktury.
A jaki jest koszt takich operacji? Oczywiście czyszczenie dywanów wychodzi znacznie drożej niż ubrań, jednak projektuje się je raz na dłuższy czas. Cena uzależniona jest m.in. od powierzchni do oczyszczenia. Ubrania są znacznie tańsze i koszt tego typu usługi zaczyna się już od kilku PLN.

Zobacz: pralnia chemiczna.

1 Comment on Kiedy natrafiamy na trudne plamy

  1. Ciekawie napisany tekst, jaki jest szczególnie wartościowy. Gratuluję pomysłu.

Leave a comment