Dodatki do karniszy

Czym jest karnisz? To nic innego jak układ dekoracyjnych rurek, które znajdują się nad oknami w naszych mieszkaniach. Karnisze mogą składać się z jednej lub dwóch rurek.

Te umieszczone są na specjalnych, przytwierdzonych do ściany konsolach. Na karniszach zwykle znajdują się specjalne uchwyty, na które mówi się żabki do karniszy. Służą one bowiem do chwytania tkanin jakie wiesza się w oknach. Nowoczesne karnisze spokojnie bez żabek się obywają i wtedy składają się tylko konsol i rurek, na których bezpośrednio, za radą tuneli, przelotek czy szelek, umieszcza się firany czy zasłony.
W wielu domach właśnie nie wieszane są karnisze, bo wielu ludzi nie preferuje wieszać w oknach firan. Oni zwykle decydują się na rolety i jedynie one gwarantują im pewien stopień intymności. Rezygnacja z karniszy nie wynika w tych przypadkach z oszczędności. Gdy ludzie rezygnują z karniszy to raczej tylko dlatego, że nie widzą potrzeby posiadania firan w mieszkaniu albo nie chcą męczyć się z ichniejszym praniem i wieszaniem. Takie rozwiązania najczęściej spotyka się w domach i mieszkaniach, które urządzane są w innowacyjny sposób. Tradycjonaliści zwykle odwiedzają sklep z karniszami, kiedy urządzają lub remontują własne mieszkania. Oni zazwyczaj nie chcą rezygnować z karniszy, bo lubią kiedy w oknie wisi delikatna firanka. Tym bardziej, że wytwarza się je w wyłącznie pięknych wzorach i kolorach, że bez wątpienia moa one udekorować prawie każde pomieszczenie i korzystnie wpłynąć na jego wygląd. NawetDosłownie o ile trzeba je prac i ich wieszanie nie jest najłatwiejszym misją.
Zobacz: akcesoria do karniszy.

Leave a comment