Czy inwestycja w panele fotowoltaiczne się opłaca?

Stale powiększająca się liczba osób w naszym państwie decyduje się na zainstalowanie sobie na dachu paneli fotowoltaicznych. Są to instalacje przetwarzające energię słoneczną w energię elektryczną. Dzięki panelom słonecznym możliwe jest wytwarzanie prądu elektrycznego. Rzadko kogokolwiek stać na to, aby stop procent zapotrzebowania na energię w domu było zapewniane przez fotoogniwa. Dlatego panele słoneczne służą co najwyżej jako uzupełnienie źródła energii.
Baterie słoneczne sprawiają, że możemy wydawać mniej pieniędzy na tradycyjne źródła pozyskiwania energii. A przy tym, stosując baterie słoneczne, przyczyniamy się do polepszania stanu naszego środowiska naturalnego.
Prócz tego, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej chętnie przeznacza coraz bardziej masowe środki na dofinansowywanie zakupu tego rodzaju technice przez intuicyjne gospodarstwa domowe w naszym kraju. W Polsce teraz można uzyskać 40% dofinansowania na zakup instalacji wymaganej do uruchomienia fotoogniw w indywidualnej instalacji elektrycznej. W Polsce dotychczas nieomalże 70 tyś osób zdecydowało się na zainstalowanie sobie baterii słonecznych w przydomowych ogródkach , a dodatkowo przy tym na dachach budynków wielorodzinnych. Obecnie rozpoczęły się nabory na kolejne dofinansowania z zakresu instalacji fotowoltaicznych. Energia elektryczna z fotoogniw pozyskiwana jest do oświetlania klatek schodowych, ponadto do ogrzewania suszarni w blokach wielorodzinnych w naszych aglomeracjach. Użytkowanie energii słonecznej do wytwarzania energii elektrycznej, w dużym stopniu ogranicza to koszty uzyskiwania takiej energii.

Zobacz również: ogniwa słoneczne.

Leave a comment