Prowadzenie budowy

Wielkopolska jest znana jako jeden z najprężniej rozwijających się gospodarczo regionów polski. Powstaje tam kilka firm z sektora usługowego, które potrzebują coraz to nowych siedzib dla swojej działalności, a jako takie siedziby najbardziej sprawdzają się pomieszczenia wynajęte w innowacyjnych i funkcjonalnych biurowcach.

Bez wątpienia świetna zdecydowana większość takich biurowców w województwie wielkopolskim znajduje się w stolicy województwa, Poznaniu, który jest centrum gospodarczym, finansowym, kulturalnym i naukowym.
Nadzór inwestorski jest w takim miejscu bardzo zyskownym zajęciem ze względu na bardzo ogromną liczbę nowych inwestycji. W bardzo wielu sytuacjach inwestorami są firmy zagraniczne, dlatego podejmowanie się takiego zajęcia wymaga znajomości języków obcych, a co najmniej języka angielskiego w stopniu biegłym. Jest to niezbędne do komunikacji ze zleceniodawcą.
Kolejnym ważnym aspektem tego zajęcia jest znajomość przestrzeni miejskiej. Prawie każdy taki inwestor zastępczy Poznań powinien znać bardzo właściwie, bowiem przyda mu się wiedza o gruntach, na których realizowane są projekty oraz dodatkowo miejscowe warunki, takie jak przepisy i regulacje powiązane z Poznaniem, a też sposób działania miejscowych podwykonawców.
Czym innym jest kontrola budynków ze względu na ich bezpieczeństwo dla użytkowników. Jest to kwestia genialna wspólnego – to, kto wejdzie do budynku, nie zależy od tego, kto włożył w niego pieniądze. Z tych przyczyn nadzór budowlany Poznań finansuje zazwyczaj z własnej kieszeni, ze środków samorządowych albo innych.
Źródło: wojbud Wojciech Żniński.

1 Comment on Prowadzenie budowy

  1. Dobrze napisane, ciekawy tekst.

Leave a comment