Jak działają folie grzewcze na podczerwień?

Ogrzewanie elektryczne staje się coraz bardziej popularnym sposobem na dostarczanie ciepła do wnętrz w domach i mieszkaniach. Dobrym rozstrzygnięciem w tej kwestii jest wykorzystanie specjalnych folii, które działają w technologii podczerwieni. Można je używać w bardzo wielu miejscach, np jako ogrzewanie podłogowe pod panelami.

Folie grzewcze charakteryzują się dobrym wykorzystaniem energii, praktycznie ogół jej wypromieniowując w kierunku podłogi. Dzięki temu, dosłownie jeśli nie mamy dobrej izolacji termicznej stropu bądź posadzki pod podłogą, to wciąż możemy cieszyć się dobrą efektywnością. Folie na podczerwień to więc głównie oszczędność energii elektrycznej, dzięki temu że ciepło generowane jest starannie w tym miejscu, gdzie jest to najbardziej potrzebne.
Samo działanie folii jest bardzo proste. Posiada ona zatopione elementy grzejne w postaci małych drucików, które pod wpływem przepływu prądu elektrycznego mocno się rozgrzewają. Ich temperatura wynosi powyżej 100 stopni Celsjusza, dzięki czemu emitowana jest duża ilość promieniowania podczerwonego. Wydostaje się ono z folii tylko w kierunku podłogi, co powoduje że ogrzewanie tego typu jest tak bardzo ekonomiczne. Folie grzewcze na podczerwień układa się bardzo łatwo, są tanie w zakupie, a jednocześnie ich trwałość to dosłownie kilkadziesiąt lat. Raz ułożone na przykład. pod panelami podłogowymi albo glazurą w kuchni bądź łazience, będą służyć bezawaryjnie, zapewniając nam komfort i w każdej chwili ciepłe stopy. Można je obsługiwać też w wielu innych konfiguracjach, przykładowo. jako ogrzewanie ścienne.

Zobacz więcej: folia grzewcza.

Leave a comment