Fachowcy od podłóg

Remont domu nie w każdej sytuacji wygląda tak samo i nie zawsze kosztuje tyle samo. Inaczej gdyż wygląda remont, którego zadaniem jest tylko odświeżenie określonych pomieszczeń, czy zmiana dekoracji w nich.

Przeciwnie posiada się rzecz, kiedy remont, jest remontem kapitalnym. W przypadku takiego w bardzo wielu przypadkach zakres prac jest szeroki i zajmują one wiele czasu. Kapitalne remonty mają zwykle miejsce w starych budynkach. Tam demoluje się stare podłogi i wylewa się posadzki anhydrytowe. W znaczącej liczbie sytuacji wymienia się całe instalacje, jakie w danym domu były kiedyś zamontowane. Remont kapitalny musi być prowadzony etapami i z głową.
Dlatego nie odnawia się ścian, jeśli planowana jest wymiana instalacji elektrycznej. Dokładnie tak samo wygląda sytuacja z podłogami. Nie wykonywane są wylewki anhydrytowe, o ile planuje się ogrzewanie podłogowe. Zanim zacznie się modernizowanie starych budynków, należy z nich usunąć to, co zbędne. W wielu sytuacjach prace takie są bardzo wyczerpujące. Kiedyś budowano i wykańczano domy w całości inaczej. Nie było solidnych materiałów. Robiono tak, żeby było świetnie, co najmniej na jakiś czas. Nawet podłogi robiono przeciwnie. W bardzo wielu sytuacjach przestrzenie między stropami a deskami podłogowymi wypełniano trocinami wymieszanymi z wapnem. Dopiero na tym układano legary i mocowano podłogi. Lub słabej jakości płyty pilśniowe. Wtedy posadzki anhydrytowe nie zostały znane. Nie było paneli podłogowych. Dzisiaj możliwości w zakresie wykańczania wnętrz są dużo większe. Wystarczy wyłącznie mieć worek pieniędzy i żaden remont nie jest wtedy straszny.
Źródło informacji: wylewki anhydrytowe CPA.

Leave a comment